Yeni Sezonunu Artık Televizyonda İzleyeceğimiz Fi Dizisi Ne Zaman Başlayacak

İnternetten yayınlanan 12 bölümünün ardından sezona ara veren ve Show TV'de yayınlanacak olan Fi hakkında Suavi Doğan açıklamalar yaptı.


İnternet televizyonu olan Puhu TV’de yayınlanan bölümleriyle oldukça iyi bir izleyici kitleyici sayısına ulaşan Fi dizisi 2018’den itibaren televizyonlarda ye almaya başlayacak. Yeni sezonunu Show TV ekranlarında izleyeceğimiz diziyle alakalı olarak kanalın Genel Yayın Yönetmeni Suavi Doğan, dizinin başlangıç tarihiyle ilgili açıklamalar yaptı.

Fi’nin Show TV‘ye çok şey katacağından şüphesi olmadığını söyleyen Suavi Doğan, ”Fi, her şeyden öte kanalın marka değerine müthiş katkı sağlayacak bir iş. Açıkçası reytinglerinin de iyi olacağına inanıyorum. Mart’tan itibaren yayın hakları bizde olacak. Mart – Haziran arası diziyi yayınlayacağız. Dizi 60 dakika olduğu için, 26 bölümü her hafta iki bölümü birleştirerek ekrana getireceğiz. Sonuçta 13 haftada bitecek. Dizi devam ederse onları da satın alırız. Bu işin sektöre en önemli katkısı ise sözleşmesi oldu. Televizyonculuk açısından ilk defa denenen bir sistem bu. Sözleşmesi çok uzun sürdü. Aklımıza gelmeyen maddeler çıktı. Şimdi bu sözleşme, bundan sonra yapılacak işler için örnek teşkil edecek.” dedi.

Dizinin en çok ses getiren özelliklerinden birisi de entrikalarla dolu aşk üçgeninin olması yanında cüretkar sahnelerinin de fazlaca olması. Dolayısıyla izleyiciler, yeni sezonunda TV’de olmasının sonucu olarak geçmişte bıraktığı çizgisini standart bir şekilde koruyup korumayacağı konusunda pek emin değiller. İlk bölümden itibaren bu soruların cevabını bulmak kolay olmasa da RTÜK gibi sansür olgusuna aşırı duyarlı bir kurum varken internetteki sahnelere benzer sahnelerin olmayacağını aşikar.

 

 

 

Yasin OKUYAN

Bozok Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi son sınıf öğrencisi olan Yasin, teknoloji bağımlısı, edindiği bilgileri okurları ile paylaşmaktan keyif alıyor.

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir