Xiaomi 6GB RAM’li Telefonunu Çıkardı

Çinli akıllı telefon üreticisi Xiaomi'nin yeni telefonu Mi Mix 2'nin satımına başlanmasından sonra 3 gün sonra GFXBench'de ortaya çıktı.


Xiaomi’nin Chiron adlı yeni telefonu Çin’de görüntülendi. Xiaomi’nin diğer telefonu Mi Mix 2’den çok daha farklı özellikleri olan cihaz, güçlü bir ram ile geliyor. Ekran özellikleri olarak 1920×1080 çözünürlüğe sahip 5.6 inç ekran bulunmakta.

Xiaomi, Qualcomm’un en güçlü işlemcisi Snapdragon 835 kullanıyor. Cihazda Note 8’de olduğu gibi 6 GB RAM bulunuyor. Bunun yanında 256 GB’lık hafızası var. 4K video video kaydı yapabilen, HDR ve yüz tanıma özelliği bulunan 12MP kamerası bulunmakta. Ön kamerası ise 5 MP kameraya sahip ve QXGA (2048×1536) video kaydı yapabilmekte.

Xiaomi 6GB RAM'li Telefonunu Çıkardı Xiaomi Chiron

Ayrıca cihaz Galaxy Note 8’de olduğu gibi 6GB RAM’i bulunuyor. Depolama kısmında ise diğer amiral gemilerinin üzerine çıkan Chiron, 256GB’lık hafıza sunuyor. GFXBench sonuçlarına göre cihazın arkasında 4K video kaydı yapabilen, HDR ve yüz tanıma destekli 12MP bir kamera bulunuyor. Ön tarafta bulunan 5MP kamera ise QXGA (2048×1536) video kaydı yapabiliyor.

Yasin OKUYAN

Bozok Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi son sınıf öğrencisi olan Yasin, teknoloji bağımlısı, edindiği bilgileri okurları ile paylaşmaktan keyif alıyor.

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir