Xiaomi’den MacBook Pro’nun Yarı Fiyatına Dizüstü Bilgisayar

Donanımlı ve güçlü diğer telefonlara göre daha uygun fiyatlı olarak bilinen Xiaomi, telefonun ardından bu kez de dizüstü bilgisayarını tanıttı.


Çin’li teknoloji şirketi Xiaomi, geçen yıl çıkardığı Mi Notebook Air dizüstü bilgisayar ile piyasaya giriş yapmıştı. Bu sefer tanıttığı bilgisayarı ile adını biraz daha üste çıkarabileceğini düşünmekteyiz.

Xiaomi'den MacBook Pro'nun Yarı Fiyatına Dizüstü Bilgisayar Xiaomi Notebook Dizüstü bilgisayar

Mi Notebook Pro, 15,6 inçlik ince çerçevesiyle, Gorilla Glass 3 ile korunan bir ekrana sahip. Metal bir gövdeye sahip olan cihazda dahili olarak 2 adet USB Type-C, 2 adet standart USB, bir adet üçü bir arada kart okuyucu ve bir adet de HDMI girişi bulunuyor. Güvenliği de ihmal etmeyen üretici dokunmatik yüzeye bir de parmak izi tarayıcı eklemiş.

Cihaz CPU’da dahili olarak Intel HD Graphics 520 grafik işlemcisine sahip. Ayrıca Nvidia Geforce MX 150 ekran kartı ile birçok oyunu tatmin edici seviyede oynayabilirsiniz.

Cihazın Intel Core i5 işlemcili ve 8G RAM’li versiyonu 860 dolar, Intel Core i7 işlemcili ve 8GB RAM’li versiyonu 982 dolar, Intel Core i7 ve 16 GB RAM’li versiyonu ise 1074 dolardan satışa çıkacak. Cihazın Çin dışında satışa çıkıp çıkmayacağı hakkında ise henüz net bir fikir haber yok.

Yasin OKUYAN

Bozok Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi son sınıf öğrencisi olan Yasin, teknoloji bağımlısı, edindiği bilgileri okurları ile paylaşmaktan keyif alıyor.

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir