Xbox One X Türkiye Fiyatı Belirlendi

Xbox One X, 7 Kasım 2017 tarihinde tüm dünyada satışta. XBox One X için satış fiyatı belirlendi.


Geçtiğimiz ay düzenlenen E3 2017 fuarında Microsoft tarafından tanıtımı gerçekleştirilen, şimdiye kadar yapılan oyun platformlar arasında en az yer kaplayan ve performans bakımından en iyisi olarak yapılan Xbox One X tanıtımı, oyun severler için büyük bir heyecan yaratmıştı.

Microsoft, katıldığı yeni bir etkinlikte Xbox One X Türkiye satış fiyatının belirlendiğini açıkladı.

Xbox One X Project Scorpio Edition sonrası Microsoft tarafından en iddalı olarak piyasaya çıkarılan Xbox One X modeli, Türkiye’de 2,899 TL ile satışa sunuldu.

Xbox One X, diğer Xbox One modellerinden ayıran ciddi fark yaratan özellikleri mevcut. Bunlardan ilki hiç şüphesiz Xbox One X tasarımıdır. Daha küçük, dokusal yeni yüzey yapısı ve renk seçenekleri bulunuyor.

Xbox One X oyun konsolu üzerinde SSAA teknolojisi kullanılacak. Kısaca belirtmek gerekirse, 4K çözünürlük işlenebilen ve istenilirse daha küçük çözünürlüklerle de oyun oynanılabilecek. 4K desteklemeyen ekranlar için düşünülmüş bu yapı performans olarakta oyun oynayış akışını değiştiriyor. Böylelikle düşük çözünürlüklü ekranlarda bile SSAA teknolojisi sayesinde ayrıntıları görebileceksiniz.

Xbox One X Türkiye Fiyatı Belirlendi Xbox One X Türkiye Satış Fİyatı Xbox One X Fiyatı Xbox One X

Xbox One X üzerinde GPU ve CPU geliştirilmesine gidildi. Güçlendirilmiş GPU ve CPU performansı ile doğal çözünürlük olan 4K çözünürlük kalitesini bizlere sunuyor. Xbox One X, AMD’nin özel olarak oyun konsolları için geliştirdiği 2,3 GHZ hızındaki 8 çekirdek işlemcisi kullanıldı. 12 GB GDDR5 Ram ve 1 Terabayt depolama alanı ile Xbox One X oyun konsolunda son derece kaliteli FPS değerleri alabilirsiniz.

 

Deniz AKAR

Merhabalar, ben Deniz Akar. Bülent Ecevit Üniversitesi Eğitim Bilimleri Bölümü mezunuyum. Tekno1.net üzerinde Teknolojiye dair güncel haberleri, kendi yorumum ile siz okurlarımıza iletiyorum.

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir