Wozniak, iPhone X’i Hemen Kullanmak İstemiyor

Apple ortak kurucusu Steve Wozniak, her yeni model geldiğinde iPhone modeli çıktığında App Store'larda sıra bekleyip alırken, iPhone X'de bunu yapmayacak.


Apple’ın ortak kurucusu olan Steve Wozniak, bu güne kadar hem kendi iPhone modelleri ile hem de diğer teknolojik cihazlar hakkında yaptığı dobra yorumlarla sık sık gündeme gelmekte. Her yeni iPhone modeli çıktığı zaman Apple kurucusu olmasına nazaran App Store’a gidip sıra bekleyerek almayı tercih eden teknoloji gururu, bu alışkanlığını bir kenara bırakarak, ilk kez iPhone X modeli için bunu yapmayacağını açıkladı.

Yaptığı açıklamayla iPhone 8 ile mutlu olduğunu belirten Wozniak, ilk kez yeni çıkan iPhone’u çıkış gününde sıra bekleyerek almayacağını ifade etti. Kendisi almayacak olsa da eşinin çıktığı ilk gün iPhone X alacağını söyleyen ortak kurucu, aslına bakılırsa bu sayede cihaza pek te uzak kalmamış olacak.

Genel olarak aynı anda birden fazla telefon kullanımıyla bilinen Apple ortak  kurucusu Steve Wozniak, Face ID sisteminin Apple’ın beklediği kadar iyi çalışacağından emin olmadığını belirtmişti. 10. yıla özel olarak geliştirilen telefon; OLED ekranıyla, her ikisinin de OIS’ı destekleyen çift kamerası gibi özellikleriyle ve 999 dolar gibi bir fiyatıyla bugüne kadar üretilen en pahalı iPhone olmak özelliğini taşımakta.

Yasin OKUYAN

Bozok Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi son sınıf öğrencisi olan Yasin, teknoloji bağımlısı, edindiği bilgileri okurları ile paylaşmaktan keyif alıyor.

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir