WhatsApp’tan Yeni Bir Yenilik Olan Yeşil Tik Dönemi

Kısa bir süre sora yeni güncellemelerle WhatsApp'ta bazı hesapların yanında yeşil tik göreceğiz.


Günümüzde sosyal medya olmazsa olmaz durumda.Kişilerin sosyal medya kullanımları yanında işletmelerin de hesapları olması artık çok yaygın.Herkesin sosyal medya hesabı açmak gibi bir ayrıcalığı olduğu için, platformların işletme hesaplarına özel bir rozet, herhangi bir farkındalık, işaret gibi detaylara önem vermesi önemli bir duruma geldi.Çünkü teknik destek alırken kişisel verilerinizi paylaşmak zorunda kalabilirsiniz.Bu verileri paylaşırken de işletmelerin ne kadar güvenilir oldukları oldukça önemli.

 

WhatsApp'tan Yeni Bir Yenilik Olan Yeşil Tik Dönemi WhatsApp

 

WhatsApp harici Facebook, YouTube, İnstagram, Twitter gibi onaylanmış hesap özelliğine sahipler.Bu kervana şimdi WhatsApp’ta katılıyor. WhatsApp şuan itibariyle işletme hesaplarına yeşil doğrulanma rozeti vermeye başladı. Şuanlık sadece küçük bir grup marka ile başlayan bu özelliğin hızla tüm Dünya’ya yayılması bekleniyor.

İşletmelerde doğrulanma rozetleri ile birlikte, işletme hesaplarının konuşma balonları da kendilerine özel olarak sarı bir renge sahip olacak. Ayrıca bu mesajlar silinemez, gizlenemez olacaklar, bu da konuşmaların kalitesini ve güvenilirliği koruyacaktır.

Yasin OKUYAN

Bozok Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi son sınıf öğrencisi olan Yasin, teknoloji bağımlısı, edindiği bilgileri okurları ile paylaşmaktan keyif alıyor.

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir