WhatsApp’ın Yeni Uygulaması Business Dağıtılmaya Başlandı

Whatsapp, bazı Android beta kullanıcılarına gönderdiği e-posta’da WhatsApp Business’i deneyebileceklerini belirtti.


Günümüzde akıllı telefonlarda 7’den 70’e herkesin telefonunda olmazsa olmazların başında WhatsApp uygulaması geliyor. Büyükten küçüğe herkesin telefonunda olmasının yanında birçok işletme de görüşmelerini WhatsApp üzerinden gerçekleştirmekte. Bunu daha efektif yollara dönüştürmek isteyen WhatsApp, geçtiğimiz birkaç ay içerisinde yurt dışında sınırlı sayıda kullanıcıya WhatsApp Business adlı yeni hizmetini kullanıcılara açmıştı. Bu hizmet yavaş yavaş Türk kullanıcılara da ulaşmaya başlandı.

WhatsApp’ın gönderdiği e-posta ise şu şekilde:

Whatsapp Inc., sizi WhatsApp Business uygulamasının yayınlanmamış bir sürümüyle ilgili test programına davet etti.Bir test kullancısı olarak WhatsApp Business uygulamasının test sürümünü içeren bir güncelleme alacaksınız.Test sürümlerinin kararsız olacabileceğini veya bazı hatalar içerebileceğini lütfen unutmayın.

WhatsApp Business ile şirketlerin müşterileriyle e-posta yerine anlık mesajlaşma imkanı sağlayacak olan bu sistem, ayrıca müşterilerin şirket hakkında bazı bilgilere ulaşmasını sağlayacak nitelikle. Bu bilgiler ise işletmenin adı, tanımı, e-posta adresi, internet sitesi gibi bilgileri içeriyor.

Yasin OKUYAN

Bozok Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi son sınıf öğrencisi olan Yasin, teknoloji bağımlısı, edindiği bilgileri okurları ile paylaşmaktan keyif alıyor.

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir