WhatsApp’a Anlık Konum Paylaşma Güncellemesi Geldi

Dilediğiniz arkadaşlarınız ile anlık olarak, belirlediğiniz süre kadar konumunuzu paylaşabileceğiniz WhatsApp güncellemesi geldi.


WhatsApp an itibariyle anlık konum paylaşma güncellemesini aktif etti. Uygulama güncellemesi gerektirmeyen WhatsApp güncellemesi artık aktif olarak kullanılabiliyor.

WhatsApp, bugün itibariyle yeni güncellemesini aktif etti. Telefon rehberinizde bulunan aile bireyleri, arkadaşlarınız veya WhatsApp gruplarınız ile anlık olarak varolan konumunuzu paylaşabilirsiniz.

Önceki konum paylaşma ile şu anki konum paylaşma arasındaki farklar bulunuyor. WhatsApp’ın yeni konum paylaşma özelliği, anlık olarak hareket halindeyken bile dilediğiniz kişi veya kişi gruplarıyla paylaşabilirsiniz.

WhatsApp, aktif ettiği anlık konum özelliğini kötüye kullanımı engellemek için ekstra olarak güvenlik kuralları uyguladı. Uçtan uca şifrelenerek, mevcut konumunuzu rehberinizde bulunan kimlerin görebileceğini, kimlerin göremeyeceğini, konumun ne kadar süre ile aktif paylaşımda kalacağını belirleyebilirsiniz. Dilediğiniz an paylaşımı iptal de edebilirsiniz.

 

Mevcut Konumu Paylaş Nasıl Yapılır ?

WhatsApp ile hareket halindeyken aktif konumunuzu paylaşmak için grup veya aktif konuşma pencerenizde Ekle butonu içerisindeki Konum sekmesi üzerinden ' Mevcut Konumu Paylaş ' seçeneğine tıklayabilirsiniz. Ardından paylaşma süresinide belirterek sohbetteki kişi veya kişiler arasında paylaşabilirsiniz. 

WhatsApp Konum Takibi Nasıl Yapılır ?

Aktif sohbet penceresinde, Mevcut Konumu Paylaş özelliğini kullandığınız kişi veya kişilere gönderdiğiniz konumda, sohbette bulunan kişi veya kişiler aktif konum paylaşımınızda yer alır. Mevcut tüm konumlar tek bir harita üzerinde aktif olarak gözükür.

WhatsApp Mevcut Konum Paylaşma Güncellemesini Aktif Nasıl Ederim ?

Herhangi uygulama güncellemesi veya ekstra bir yapmanız gereken durum yoktur. WhatsApp daha önceki yaptığı son uygulama güncellemesinde zaten bu özelliği uygulama içerisine ekledi. WhatsApp sadece kullanımı aktif etti. Şu anda aktif olarak kullanabilirsiniz.

Sinan USLUER

Teknoloji yakından takip eden, okurlarına bu gelişmelerden haberden etmeyi seven yazılım üzerine işlerde görev almış Tekno1.net Yazarı

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir