Türkiye’nin Terörle Mücadelesi Oyun Oluyor

Türk oyun şirketi olan Rocwise Entertainment güzel bir olaya imza atıyor.


Türk oyun şirketi Rocwise Entertainment tarafından geliştirilen SoTU, 14 Eylül 2017 tarihi itibarıyla oyunseverlere sunuluyor. Steam  dijital oyun platformu üzerinden dünya çapında erişilebilir olacak oyun, Türkiye’nin terör örgütleri ile olan mücadelesini anlatıyor ve hikayesiyle bayağı  ilgi çekeci olacağa benziyor. Oyunda, epey yaygın olan FPS oyun motoru  Unreal Engine 4 kullanılmış.

Türkiye'nin Terörle Mücadelesi Oyun Oluyor Sotu oyun

Peki SoTu’ nun konusu ne olacak ?

SoTu’nun ana karakteri olarak Hakan isminde bir genç olacak. Hakan yurtdışında görev yapmaktayken babasının şehit düşmesi sonucu Türkiye’ye dönüyor. Babasının üyesi olduğu Akıncı Beyleri adındaki grup  askeri ve teknoloji anlamında birçok eğitim alan Hakan’ın babasının görevini üstlendiği görevin kaldığı yerden devam etmesi için Hakan’a destek oluyorlar.

Hakan, yanında 3 kahraman Türk askeriyle birlikte Türkiye Cumhuriyeti’nin birliğini, bütünlüğünü korumak ve savunmak için çeşitli operasyonlar düzenliyorlar.

Konusu ve içeriği belli olan oyun birçok oyun severin merakla beklediği oyunların başında yer almakta.

 

Yasin OKUYAN

Bozok Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi son sınıf öğrencisi olan Yasin, teknoloji bağımlısı, edindiği bilgileri okurları ile paylaşmaktan keyif alıyor.

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir