Türk Polisi Canik Silahını Kullanmaya Başlayacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan ABD'yle vize krizinden sonra yaptığı açıklamada polisimizin artık Amerikan yapımı SIG Sauer marka silahları artık kullanmayacağını söyledi.


Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD ile yaşadığımız vize krizi sonrası emniyet teşkilatımızda artık ABD’de üretilen SIG Sauer adlı tabancaları artık kullanılmayacağını söyledi.

Polis teşkilatı ABD yapımı olan bu silahı kullanmak yerine tamamen Türk yapımı Canik marka silahlarını kullanacak. Savunma sanayisinde tamamen yerli olan ve milli dönüşümün önemli bir parçası olan polis silahları bir süreden belli Türkiye’de üretiliyor.

Türk polisinin kullanacağı yüksek teknolojiyle üretilen tamamı yerli Canik’in özellikleri:

  • Double Action / Single Action (Tek Hareket / Çift Hareket) Mekanizma Özelliği
  • MKEK tarafından soğuk dövme teknolojisi ile üretilen namlu
  • Geniş kapasiteli çift kolonlu şarjör

TP9 SF Elite-S modeli TP Serisinin ilk 15 mermi kapasiteli ve orta ebatta bir model olan TP9 SF Elite modelinin emniyet mandallı bir versiyonu.

Gövde tasarımı önceki TP Serilerine göre modifiye edilmiş ve kusursuz bir atış konforu sağlanmış durumda. Ebadından dolayı oluşan taşıma rahatlığının yanında yeni tasarım olarak tetik emniyeti ile tetik erişim mesafesi kısaltılmış ve kadın kullanıcıların da atış konforu dikkate alınarak tasarlanmış.

 

Yasin OKUYAN

Bozok Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi son sınıf öğrencisi olan Yasin, teknoloji bağımlısı, edindiği bilgileri okurları ile paylaşmaktan keyif alıyor.

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir