Toyota Yeni Hidrojen Yakıtlı Aracı: Fine-Comfort Ride

Tokyo otomobil fuarında gerçekleşen hidrojen yakıtlı konsepti ile yeni Toyota Fine-Comfort Ride aracı


Tokyo’da gerçekleştirilen otomobil fuarında Toyota, hidrojen yakıtlı yeni konsepti aracını tanıttı. Fine-Comfort Ride adı verilen aracın en büyük özelliği hidrojen yakıtı kullanması.

Toyota tarafından yapılan tanıtımın ardından Fine-Comfort Ride aracını Tokyo’da otomobil fuarı tanıtımını gerçekleştirdi. Fine-Comfort Ride modeli hidrojen yakıt tüketebilen mini-van modeli bir araçtır. Tesla yapı araçların ardından elektrikli araç yerine hidrojen yakıt kullanan Toyota, yeni üretilen elektrikli araçların çoğalması ardından hidrojen yakıt hücreli yeni modelleri ile 3 dakika içerisinde doldurulabilen, 1 depo hidrojen yakıtı ile 1.000 KM kadar kullanabilmeyi garantiliyor.

 

Toyota, gerçekleştirdiği basın açıklaması ile, Fine-Comfort Ride arac modelinin Premium Saloon olarak nitelendirdi. Aracın iç tasarımı ve konfor açısından araç koltukları tamamen ayarlanabiliyor. Araç içi tasarımının ayarlanabilmesi ile ofis görüşmelerinizi artık Toyota tarafından üretilen Fine-Comfort Ride aracı içerisinde de yapabilirsiniz.

Toyota Yeni Hidrojen Yakıtlı Aracı: Fine-Comfort Ride Toyota Hidrojen Yakıt Hücreli Arabalar Fine-Comfort Ride

Tesla modeli elektrikli araçların popülaritesi halen devam etsede Toyota ve Hyundai gibi araç firmaları hidrojen yakıt hücreli araçları geliştirme ve üretme çalışmalarını sürdürüyor.

 

Deniz AKAR

Merhabalar, ben Deniz Akar. Bülent Ecevit Üniversitesi Eğitim Bilimleri Bölümü mezunuyum. Tekno1.net üzerinde Teknolojiye dair güncel haberleri, kendi yorumum ile siz okurlarımıza iletiyorum.

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir