Tesla Arabalar Türkiye’de Mesaiye Başladı

İstanbul Takcisiler Esnaf Odası (İTEO), Uber ile rekabet için bünyesine kattığı Tesla Model S'leri yollarda mesaiye başlattı.


Uber ile olan rekabetin hız kesmeden devam etmesi amacıyla bu anlamda yeni bir projeyle İstanbul Taksiciler Esnaf Odası, belediyeyle birlikte hareket ederek dijital platformlara geçiş yaptılar. Uber’le olan rekabetin hız kesmeden devam ettiği şu sıralar ‘Turkuaz Taksi’ projesinin test sürüşüne başlandı.

Yolculara lüks taksi hizmeti vermek amacıyla alınan araçları, İstanbul Taksiciler Esnaf Odası yaptığı açıklamayla İstanbul sokaklarında mesaiye başladığını duyurdu. Bu araçların lüks olmasının yanında en önemli özelliği elektrikli olmaları.

Taksiciler Odası Başkanı Yahya Uğur, Türkiye’de taksicilik adına yeni bir döneme imza attıklarını ve 2018’in Ocak ayına kadar bu gibi lüks araçları arttırarak 200’e çıkaracaklarını belirtti.

Yahya Uğur konuşmasına ”Kimseye yeni bir araç veye bir plaka verilmeyecek.” Taksi sahipleri isterlerse kendi bütçelerine göre ve bulundukları bölge ile çalıştıkları yerlere uygun olarak tercih edebilecekleri bir sistem’’ açıklamasıyla devam etti.

Turkuaz taksilerin %15 daha yüksek ücretle hizmet vereceğini de belirten Taksiciler Odası Başkanı açıklamasını  “Bu şu anlama geliyor; müşterilerimiz 20 TL ödeyecekleri bir mesafe için turkuaz taksiyi tercih ettiklerinde 23 lira ödeyecekler. Dolayısıyla yeni Türkiye’de yeni taksilere ihtiyaç var. Korsan oluşumların, UBER’in ve benzerlerinin önüne geçmiş olacak. Ayrıca müşterilerinizin konforunu, güvenliğini artıracak ve hizmet kalitemizi de yükseltecek. Şu anda bir taksiyle başladık, yarın bir tane daha yollara çıkıyor.” diyerek noktaladı.

Bu tarz lüks araçlarla hizmet vermeleri güzel bir uygulama olsa da korsan taksiciliğin önüne geçmek isterlerken normal taksi fiyatından daha pahalı bir taşıma ücretiyle Uber’in önüne geçmek istemeleri ne derece mantıklı orası da siz okurlarımızın takdirine kalmış.


Yasin OKUYAN

Bozok Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi son sınıf öğrencisi olan Yasin, teknoloji bağımlısı, edindiği bilgileri okurları ile paylaşmaktan keyif alıyor.

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir