Tamamen Türk Yapımı Oyun HARP Vefa Steam’de

Türk yapımı oyunların sayısı giderek artmakta. 1915'te gerçekleşen Kurtuluş Savaşı'nın kaderini belirleyen Çanakkale Savaşı öncesi fantastik bir şekilde karşımızda.


Daha önceki haberlerimizde de farklı Türk oyunlarını tanıttığımız oyunlar takdire şayan. Uluslararası platformda bizim temsil eden yapımların sayısı ve kalitesi gün geçtikçe artmakta. Steam platformu bu konu için kilit haline geldi.

En son dünyanın en çok oynanan savaş oyunlarından olan Battlefield 1’de gördüğümüz Çanakkale Savaşı, bu sefer de bizim gözümüzden işleniyor. Çanakkale Savaşı’nın başladığı 19 Şubat 1915 tarihinden öncesinde geçen ve fantastik bir hikayeyle konu olan HARP Vefa adlı oyun, zombilerin olduğu Call of Duty oyunları sadece fantastik ögelerin etkisiyle bile çok satıldığına göre bu oyun fazlasıyla umut verici.

Oyun geliştiricileri tarafından oyunun hikayesi Steam üzerinden yapılan açıklamayla şu şekilde:

Abdullah ve Mehmet Osmanlı İmparatorluğu ordusunda görev yapmış tecrübeli iki askerdir.
Katıldıkları bir savaşta esir düşerler. Tutsak olarak götürüldükleri ülkede hayatlarını artık özgürlüklerinden mahrum kalarak sürdürmek zorundadırlar. Bu durumu kabullenip hayatlarına devam ederler. Ta ki bulundukları ülke, diğer devletlerle beraber Osmanlı’ya savaş açana kadar…
Hedeflerine ilerlerken karşılarına çıkan sorunları savaş tecrübeleri,zekaları ve becerileri ile çözerken korkuları ile yüzleşmek zorunda kalacaklar. ”

FPS tabanlı bir oyun olan HARP Vefa Steam platformunda 13 Ekim’e kadar %25  indirimli olarak satılacak.

Oyunun tanıtım videosuna http://store.steampowered.com/app/646430/HARP_Vefa/ linkinden  ulaşabilirsiniz.

Yasin OKUYAN

Bozok Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi son sınıf öğrencisi olan Yasin, teknoloji bağımlısı, edindiği bilgileri okurları ile paylaşmaktan keyif alıyor.

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir