Gigabyte’ın Yeni Ekran Kartı GTX

Ekran kartı devleri arasındaki Gigabyte, daha önce yaptığı GTX 1070'de yaptığı küçük ekran kartı özelliğine GTX 1080 le devam ediyor.


Güçlü bir masaüstü bilgisayar toplamak istiyorsunuz ancak laptop kadar da küçük ve gerektiğinde taşınabilir bir bilgisayar mı istiyorsunuz? Günümüz bilgisayarlarında bu pek mümkün değildi.Bu sorunun çözümü olarak  Gigabyte’ın çıkardığı masaüstü ekran kartı ile küçük bir sistem toplamanızı sağlayacak.

Gigabyte'ın Yeni Ekran Kartı GTX geforce ekran kartı

GeForce bu kapsamda geçen sene GTX 1070’i çıkarmıştı ve bu konuda iddaalı olduğunu kanıtlamıştı. Şimdi ise GTX 1080 için aynı işi fazlasıyla yaptı. Boyutu sadece 6.7 inç yani 17 cm uzunluğundaki GTX 1080’i geliştirmeyi başardı.

Geçen sene çıkan GeForce GTX 1070 mini-ITX ekran kartından sonra şimdi de GeForce GTX 1080 için aynı işlemi gerçekleştiren Gigabyte, yalnızca 6.7 inç(17 cm) uzunluğunda GTX 1080 geliştirmeyi başardı.Taşınabilir masaüstü donanımı isteyenler için mini-ITX kasasına uygun çok güzel bir seçenek yaratıyor.

Gigabyte boyut küçültmesinin yanında  elinden geldiğince soğutmaya da önem vermiş. Üç bakır kompozit ısı borusu ile donatılan ekran kartı, soğutma için 90mm’lik tek bir fan kullanıyor. Ekran kartının sıcaklığına göre değişkenlik gösteren akıllı fan sayesinde ısınma sorununu rafa kaldırmış oluyor.

Yasin OKUYAN

Bozok Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi son sınıf öğrencisi olan Yasin, teknoloji bağımlısı, edindiği bilgileri okurları ile paylaşmaktan keyif alıyor.

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir