Samsung Gear Fit 2 Pro’nun iOS Uyumluluğu İçin Apple’dan Onay Bekliyor

Samsung'un Health uygulamalarıyla uyumlu çalışan akıllı saati Gear Fit 2 Pro'nun, iPhone uyumluluğu için gerekli uygulamaya Apple cephesinden hala onay gelmedi.


2 dişli rakipler olan Apple ve Samsung saatleri arasında çekişme devam ediyor. Samsung Gear Fit 2 Pro’ya Apple’dan henüz geçit gelmedi. iPhone cihazlarına da uyumlu olarak pazarlanan Gear Fit 2 Pro akıllı saatlerini aldığınızda hala iOS uygulamalarının olmadığını göreceksiniz. İlk Gear serisinde de Apple cihazlarına uyumlu olarak pazarlanan saatin 12 ay geçmesine rağmen hala Apple’dan onay alamamış durumda.

Samsung Gear Fit 2 Pro'nun iOS Uyumluluğu İçin Apple'dan Onay Bekliyor samsung Gear Fit 2 Pro Apple

Bu konuda tek söz sahibi Apple. Çünkü Samsung uyumlu cihazları piyasaya sürmüş durumda. Bakalım Gear Fit 2 Pro’da bu onay süresi ne kadar sürecek.

Akıllı saati kullanacak iPhone kullanıcıları, bu akıllı saati almadan önce Apple’dan resmi açıklama geldikten sonra almaları akıllıca olacaktır. Çünkü daha öncesinde binlerce Amerikalı bu konuda mağdur olmuş durumdalar.

Apple’ın bu olaya izin vermemesi de gayet mantıklı durumda. Çünkü izin verdiği takdirde Apple Watch’lara ciddi anlamda bir rakip çıkacak.

Yasin OKUYAN

Bozok Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi son sınıf öğrencisi olan Yasin, teknoloji bağımlısı, edindiği bilgileri okurları ile paylaşmaktan keyif alıyor.

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir