BMW’nin Yeni Arabası X7 iPerformance

BMW’nin yeni canavarı X7 iPerformance, tüm tasarımı ve özellikleriyle ortaya çıktı.


14 Eylül’den 24 Eylül tarihine kadar sürecek Frankfurt Motor Show 2017’de tanıtılacak X7 iPerformance, tanıtımından bir hafta öncesinde yayınımızda.

BMW'nin Yeni Arabası X7 iPerformance X7 BMW araba

8 serisi ve Z4 gibi biraz daha mütevazi büyülükte olan serinin ardından X7 fazlasıyla dev boyutta. Geniş hacimli otomobil severlerin hiç kuşkusuz kalbinde taht kuracağa benziyor.

Araçla ilgili daha önce çıkan haberlere göre tamamen elektrikli olacaktı fakat BMW’nin daha farklı planları varmış gibi görünüyor. 740e iPerformance’de olduğu gibi bu modelde de 9.2kWh bataryalı elektrik motoruna arkadaşlık edecek 4 silindirli turbo destekli motorun bulunduğu söylentiler arasında.

Araç üretilirken ise 3 farklı motor şeklinde piyasaya sürülmesi bekleniyor. Diğerlerine göre biraz daha mütevazi olarak 335 beygir gücünde 3.0 motorluk 6 silindir torbo motorun olacağı beklenirken, 445 beygir gücünde olacak diğer motor için ise 4.4 motorluk yine turbo motor ile de güç ve hız tutkunlarına göre sunulacak. Bunların yanında dizel motor tercih etmek isteyenlere de X7 xDrive 40d modeli de piyasaya sürülecek.

 

 

Yasin OKUYAN

Bozok Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi son sınıf öğrencisi olan Yasin, teknoloji bağımlısı, edindiği bilgileri okurları ile paylaşmaktan keyif alıyor.

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir