OPPO F5 Adlı Telefon Mükemmel Selfie’ler İçin Yapay Zeka Kullanacak!

26 Ekim'de tanıtılacak olan OPPO F5, yeni geliştirdiği yapay zeka teknolojisi sayesinde fotoğrafı çekilen kişinin yaşını ve cinsiyetini algılayabilecek.


Çinli akıllı telefon üreticisi olan OPPO, piyasaya yeni süreceği OPPO F5 ile en ince çerçeveli, 18:9 en-boy oranlı Full HD+ çözünürlüğe sahip akıllı telefonu 26 Ekim’de tanıtacak. Şu ana yazdıklarımız klasik telefon yazıları ama işin ilginç yanı şimdi başlıyor.

OPPO F5, Yapay Zeka teknolojisi ile dünya genelinde devasa bir fotoğraf veri tabanını referans alarak fotoğrafı çekilen kişinin yaşı, cinsiyeti, ortamın aydınlatma koşullarını algılamakta ve bu sayede en iyi fotoğrafları çekmek için her türlü çekilen fotoğrafta görüntü ayarlarını otomatik olarak yeniden ayarlıyor.

Daha anlaşılır bir tabirle OPPO F5 telefonu, daha önce çekilmiş fotoğraflardan esinlenerek, fotoğrafı çekilen kişinin kadın ya da erkek olduğunu ya da yaşlı veya genç olduğunu ayırt edebilecek. Bu ayrımı ortamın ışık koşullarını da ekleyen yapay zekayla, fotoğraf ayarlarını en mükemmel görüntüyü oluşturmak adına otomatik olarak ayarlayacak.

Bu durum ise OPPO F5 ile Güzellik Tanıma Yapay Zeka teknolojisi ile bir çok markanın komutları yalnız algılayan yapay zeka teknolojilerinden daha faydalı olacak gibi görünüyor ama tabiki telefon piyasaya çıktıktan sonra deneyip karar vermekte fayda var.

 

Kişisel olarak yorumlamam gerekirse OPPO F5’in Güzellik Tanıma Yapay Zeka teknolojisi, birçok büyük markanın komutları sürekli yanlış algılayan yapay zekasından daha faydalı olabilir.


Yasin OKUYAN

Bozok Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi son sınıf öğrencisi olan Yasin, teknoloji bağımlısı, edindiği bilgileri okurları ile paylaşmaktan keyif alıyor.

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir