Note 8 Hindistan Mobil Kongresi’nde Yılın En İyi Telefonu Seçildi

Geçtiğimiz hafta yapılan Hindistan Mobil Kongresi'nde telefonlar arasında yılın en iyi cihazı olarak Samsung Galaxy Note 8 seçildi.


Geçtiğimiz hafta teknoloji anlamında büyük bir etkinlik sayılabilecek ve dünyada da oldukça gündemde olan Hindistan Mobil Kongresi düzenlendi. Kongrede hem Hindistan için önemli kararlar alınıyor hem de Hintli bilişim şirketlerinin ve çevre ülkelerin bilişim şirketlerinin yeni ürünlerini tanıttıkları kongrede bir de yılın ürünleri altında bir ödül töreni gerçekleşiyor.

Bu yılki törende ise bu yılın cihazı olarak Samsung Galaxy Note 8 seçildi. Bu seçim yapılırken bizde aceleci olunmuş gibi gözüküyor. Çünkü şüphesiz en sıkı rakip olan Apple telefonu olan iPhone X daha tam olarak piyasaya sürülmemişken yılın telefonunu şimdiden seçmek biraz mantıksız gözüküyor.

Note 8 Hindistan Mobil Kongresi'nde Yılın En İyi Telefonu Seçildi samsung Note 8 Hindistan Mobil Kongresi

Samsung Note 8’in yılın cihazı seçilmesinin en büyük nedeni ise, Samsung’un sesli asistanı Bixby’nin Hint aksanını iyi bir şekilde anlıyor olmasıymış. Açıkçası bu komik seçimin ne kadar radikal olduğu konusunda şüphelerimiz var. Çünkü Bixby Hintçe’yi anlayamıyor. Sadece Hint aksanıyla konuşulan İngilizce’yi anlıyor olması.

Tabi ki amacımız bu kongreye yönelik bir yorum yapmak değil ancak olumsuz yanlarını da belirtmek istedik.

Yasin OKUYAN

Bozok Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi son sınıf öğrencisi olan Yasin, teknoloji bağımlısı, edindiği bilgileri okurları ile paylaşmaktan keyif alıyor.

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir