Nokia 7 Satışlarında Rekora Gidiyor

İlk etapta satışları bugün başlayacak olan telefonun rekor sayıda başvuru aldığı ve başvuruların sürekli arttığı belirtildi. İlk bilgilere göre 100.000 satış!


Geçen hafta resmi olarak tanıtılan Nokia 7’nin ilk etap satışları bugün Çin’de başlayacak. Bugünden itibaren Çin pazarına giriş yapacak olan telefon bir süre sadece Çin’e özel olarak satılacak. Dünya piyasasına ne zaman çıkacağı henüz netlik kazanmasa da yakın zamanda sürülmesi umut ediliyor.

HMD Global’den yapılan yeni bir açıklamaya göre ise fiyatının yaklaşık olarak 320 euro olacağı ve cihazın şimdiden yani satışa başlamadan  100.000 başvuru almış olduğunu yönünde. Bu başvuru yapan 100.000 kişinin hepsinin bu  telefonu satın almayacağı kesin olarak bilinse de başvuruların bu denli yüksek olması şirkete ümit vermiş durumda.

Başvurular bugün satış başlayana kadar bu hızda devam ederse, cihazın muhtemel olarak 100.000’den fazla satılacağı düşünülürken, bahsi geçen ön kayıtların hangi model için yapıldığını ise henüz açıklanmadı. Yani sipariş sayısının içinde 320 euro fiyat etiketli olarak 4 GB bellekli modelin mi yoksa 345 euro fiyat etiketli olarak 6 GB belleğe sahip model mi olduğu henüz bilinmiyor.

Nokıa sağlamlığı ve ucuzluğu ile ön plana çıkmış bir marka. İlerleyen günlerde dünya piyasasına çıkarsa ve Türkiye’ye gelirse diğer akıllı telefonlara göre fiyatının biraz daha makul olması dolayısıyla ülkemizde ne boyutta satış yapacağı merak konusu olmakta.

Yasin OKUYAN

Bozok Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi son sınıf öğrencisi olan Yasin, teknoloji bağımlısı, edindiği bilgileri okurları ile paylaşmaktan keyif alıyor.

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir