Microsoft Launcher Android ve iOS Akıllı Telefonlar İçin Tanıtıldı

Eski adıyla Arrow Launcer, yeni adıyla Microsoft Launcer artık iOS ve Android akıllı telefonlarında.


Microsoft, 2 yıl önce adımını attığı Android Launcher uygulamasını yeni güncellemeler, yeni görsel tasarım ve destekleyici uygulamaları ile, Microsoft Launcer ile karşımızda.
Aslında varolan Arrow Launcher, Microsoft tarafından Windows Mobile işletim sistemlerinde aktif olarak kullanımdaydı. Ancak pazar alanını genişletme Ar-Ge çalışmalarından sonra Android ve iOS işletim sistemli akıllı telefonlara da entegre edildi. Pazar alanı yanı sıra Microsoft Windows işletim sistemi bilgisayar kullanan kullanıcılar için “Bilgisayar üzerinden devam et” özelliği ile kullanıcı dostu bir yapı oluşturmaktı.

Microsoft Launcher Android ve iOS Akıllı Telefonlar İçin Tanıtıldı Microsoft Launcher Uygulaması Android Microsoft Launcher   Akıllı telefon ve bilgisayar arasında köprü görevi görecek olan Microsoft Launcher, vazgeçilmezi olan webmaster tools araçlarından ve arama motoru olan Bing ile entegreli çalışıyor.

Microsoft Launcher‘de fotoğraf & dosya görüntüleme ve düzenleme, Office ve Outlook gibi Microsoft’a özel servisleride içerisinde bulunduruyor. Tabi ki bilgisayar ile eş zamanlı olarak kullanımıda kullanıcılarına sunuyor. Windows işletim sistemlerine ait Microsoft Edge tarayıcısı da Microsoft Launcher ile Android, iOS’da aktif olarak kullanımda mümkün.

Microsoft Launcher’e Google Play üzerinden ücretsiz olarak erişebilirsiniz. Ancak hatırlatmak gerekirse şuan da beta sürümü mevcut. Yakın tarihde tam sürümü tüm kullanıcılara sunacağı bildirisini resmi olarak yayınladı.

Sinan USLUER

Teknoloji yakından takip eden, okurlarına bu gelişmelerden haberden etmeyi seven yazılım üzerine işlerde görev almış Tekno1.net Yazarı

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir