LG’den Sinekleri Kovalayan Telefon

Telefon dünyasında garip cihazlar yerini almaya devam ediyor.Bu garipliklerin bir yenisi ise LG'nin tanıttığı sinekleri uzaklaştıran donanıma sahip telefonu.


Bu anlamda daha önce termal kamera, moleküler tarayıcı entegre edilmiş türlü cihazlarla karşılaşmıştık. Ancak bu telefonla LG, kitlesel bir sorunun peşinde.

K7i cihazıyla LG teorik olarak sivrisinekleri kullanıcılarından uzak tutmak amacıyla ultrason dalgaları yayıyor. Bu dalgayı yayması için cihazın arka kısmında oldukça belirgin bir çıkıntısı var.

LG'den Sinekleri Kovalayan Telefon Sineksavar LG K7i

Teknoloji tarihinde bir ilk olan bu olay sinekleri ne kadar uzaklaştırır bilinmez. 10 farklı araştırmaya konu olan 2010 yılında yayınlanan bir makalede ultrason dalgaları sivrisinekleri uzaklaştırmada hiçbir faydasının olmadığı yönündeydi.

Bu açıdan bakıldığında LG’nin bu cihazı pazarlama hilesi amacıyla mı bu şekilde yaptığı bilinmez ama kullanıma sunulduktan sonra kullancılar tarafından netliğe kavuşturulacağı aşikar.

LG K7i özellikleri :

  • Sivrisinek kovucu ultrason cihazı
  • 2500 mAh batarya
  • 2 GB Ram ve 16 GB depolama, 256 GB micro SD kart desteği
  • 1.4 Ghz 4 çekirdekli işlemci
  • 5 inç 1280×720 piksel ekran
  • 8 MP arka, 5 MP ön kamera

Fiyatı açısından net bir bilgi olmasa da yaklaşık olarak 121 dolardan satışa çıkacağı gelen bilgiler arasında.

Yasin OKUYAN

Bozok Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi son sınıf öğrencisi olan Yasin, teknoloji bağımlısı, edindiği bilgileri okurları ile paylaşmaktan keyif alıyor.

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir