Katlanabilir iPhone Geliyor

iPhone, LG ile birlikte katlanabilir telefon projesi üzerine çalışmalarına başladığını açıkladı.


Geçtiğimiz aylarda iPhone X tanıtımını yapan Apple, LG ile birlikte katlanabilir telefon projesi iddalarını doğruladı.

LG ile birlikte çalışmalarını yürütecek olan Apple, Güney Kore kaynaklarına dayanarak çıkan idda sonrası açıklama gereği duydu. Katlanabilir akıllı telefon proje üzerine LG ile birlikte iş birliği yapmayı hedefleyen Apple, aynı yapılan açıklamaya göre söz konusu olan akıllı telefonun ilk katlanabilir iPhone ünvanını taşıyacağını belirtti.

Katlanabilir iPhone Geliyor Yeni Teknoloji Haberleri Samsung Galaxy X samsung Katlanabilir Telefonlar Katlanabilir iPhone Özellikleri iPhone

Samsung’un geçtiğimiz aylarda katlanabilir telefon patentini alması ile birlikte Samsung, iPhone rekabeti haberlerini duyacak gibiyiz. Güney Kore tabanlı akıllı telefon devi Samsung, katlanabilir akıllı telefon için geri sayımı başlattığını duyurmuştu. Güney Kore medyasının iddası doğrultusunda Samsung’un katlanabilir akıllı telefonun ismi bile hazır durumda. İdda doğrultusunda Samsung’un katlanabilir telefonu ismi ise Galaxy X olacak.

Samsung’un yapıtğı açıklama ile katlanabilir akıllı telefonları 2018 yılı bahar aylarında piyasaya sunulacağını, ancak 5 inc ile 7 inc boyutlarında iki farklı varyasyon ile olacağını belirtti.

Apple, LG ile katlanabilir akıllı telefon projesinde Samsung ile akıllı telefon pazarında büyük rekabet olacağı için resmi olarak katlanabilir telefonların işlemci, ram gibi ayrıntılı özellikleri belirtilmedi.

Sinan USLUER

Teknoloji yakından takip eden, okurlarına bu gelişmelerden haberden etmeyi seven yazılım üzerine işlerde görev almış Tekno1.net Yazarı

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir