iPhone’da Şifresiz Wi-fi’ye Bağlanma

Apple iPhone'un iOS 11 kullanıcılara sağladığı ayrıcalıklardan bir yenisi! Şifre girmeden, Wi-fi'ye nasıl bağlanılır ? Sorunun cevabı haberimizin devamında.


Apple, iOS 11 güncellemesi sonrası, kullanıcıların en çok kullandığı özelliklerden bir tanesi Wi-fi ağını bir diğer iPhone kullanıcısına paylaştırması. Nasıl mı ?

iOS 11.1 Beta güncellemesi ile eklenen özelliklerden olan Wi-fi paylaşma özelliği ile artık bağlı olduğunuz Wi-fi ağını, eğer iOS 11 sürümüne ait cihaz kullanan arkadaşlarınıza paylaştırabilirsiniz. Sadece iPhone’a has bir durum değil. iPad kullanıcıları da bu özellikten faydalanabilir.

Bağlandığınız Wi-fi ağının şifresini bir başkası ile paylaşmak istemiyorsanız veya girmiş olduğunuz ağın şifresini unuttuysanız iOS’un Wi-fi paylaştırma özelliğini kullanabilirsiniz. Fakat sadece iOS 11 sürümü yüklü cihazlar da kullanabileceğinizi unutmayın.

iOS 11 Wi-fi Nasıl Paylaşabilirim ?

İlk olarak bir Wi-fi ağına bağlı olduğunuza emin olun. Wi-fi ağını paylaştırmak istediğiniz cihazınız da Ayarlar > Wi-fi sekmesine giriş yapın. Şifre girme ekranın da, ağa daha önceden giriş yapmış cihaza yaklaştırın. Wi-fi ağını paylaştıracağınız cihaza gelen uyarıyı onayladıkdan bir kaç saniye içerisinde şifre girmeden diğer cihazınızın bağlandığını göreceksiniz.

iPhone'da Şifresiz Wi-fi'ye Bağlanma iPhone Wi-fi Paylaştırma iPhone Şifresiz Wi-fi Bağlanma

Sinan USLUER

Teknoloji yakından takip eden, okurlarına bu gelişmelerden haberden etmeyi seven yazılım üzerine işlerde görev almış Tekno1.net Yazarı

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir