iPhone 8 Plus Şarja Takıldıktan Kısa Süre Sonra Patladı

Tayvan'da Apple'ın başını ağrıtabilecek bir olay meydana geldi. iPhone 8 Plus şarja takıldıktan kısa bir sonra sonra patladı.


[contact-form-7 404 "Not Found"] [contact-form-7 404 "Not Found"]

Apple’ın yeni telefonu iPhone 8 ve iPhone 8 Plus’ın başı ciddi anlamda dertte. 22 Eylül’den beri dünyanın bir çok yerinde satın alınan iPhone 8’ler için çıkan ilk raporlarda telefonda arama yaparken seslerde cızırtı çıkma sorunu baş göstermişti. Bu sorunu yazılımla halletme sözünü veren Apple iPhone 8’lerde herhangi başka bir sorun yok diyordu fakat Tayvan’dan gelen bir haberle herkesin kafasında soru işareti oluştu.

Tayvan’da 23 Eylül’de iPhone 8 Plus satın alan Wu isimli bir kadının telefonu şarj esnasında patladı. Telefonunda %70 şarj varken orijinal şarj aletiyle şarj etmek isteyen kadın, telefonunu şarja taktıktan 3 dakika sonra patladığını belirtti.

iPhone 8 Plus Şarja Takıldıktan Kısa Süre Sonra Patladı iPhone 8 Plus iPhone 8 Apple

Tayvan’dan gelen raporlar Wu adlı kadının sürekli iPhone kullandığını belirtiyor. Öyle ki iPhone 4’ten belli iPhone kullanıcısı olduğunu ve daha önce ki hiçbir seride böyle bir olayla karşılaşmadığını söylüyor. Tayvan medyası, patlayan telefonun soruşturması için telefonun Apple’a gönderildiğini belirtiyor.

Yasin OKUYAN

Bozok Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi son sınıf öğrencisi olan Yasin, teknoloji bağımlısı, edindiği bilgileri okurları ile paylaşmaktan keyif alıyor.

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir