İOS 11 güncellemesinin ardından ilk hatalar ve çözüm yolları

İOS 11'in beta sürümünün kullanıcılara ulaşmasının ardından her betada olduğu gibi bu sürümde de hatalar boy göstermeye başladı.


İlk olarak belirtmek gerekirse bu hatalar kullanıcılar tarafından çıkan yorumlardan öğrenilen hatalar.Yani daha açık bir deyişle Apple tarafından gelen bir açıklama yok.

İOS 11 güncellemesinin ardından ilk hatalar ve çözüm yolları iPhone İOS 11 Beta İOS 11

  • Biz de bunları  sizler için derledik.
  • Uygulamalarda sanal klavye donma sorunuyla karşı karşıya kalabiliyor.Sorun telefondaki kilit tuşuna basıp yeniden açtığınızda sorun giderilmiş oluyor. Düzelmediği durumlarda ise reset atmak çözüm olabiliyor.
  • iPhone 5S’lerde arama sorunu ortaya çıktı. Bazen arama yapmak istediğinizde arama yapılmıyor ve ekran donuyor. Bu sürekli oluşan bir durum değil ama eğer sizde sürekli oluyorsa reset atmak çözüm olabilir.
  • Cihazın kontrol merkezinde de sorun var. Mesela Bluetooth görüntülemesinde sorun yaşayabilirsiniz. Açıkken kapalı, kapalıyken açık halde görünebiliyor. Bu sorunu çözmek için ise birkaç kez Bluetooh’u açık kapatarak sorunu çözebiliyorsunuz.
  • Ufak bir sorun olarak App Store simgesi 5s’lerde eski simgesiyle görünebiliyor.
  • Mesaj bölümündeki paylaş uygulaması görüntülenemeyebiliyor. Bu sorun için yine telefonu yeniden başlatmak gerekiyor.
  • Pil yüzdesi gösterme açık olsa bile görüntülenmiyor. Bu sorun iPhone 6s ve iPhone 5s serilerinde sık rastlanılan bir hata.
  • Safari’de ani çökmeler yaşanabiliyor. Bunun çözümü yok. Yeniden girip işleminize başlamak gerekiyor.

Yine belirtmek gerekirse bu sorunlar henüz çıkan beta 1 sürümlerinde meydana gelmekte. İlk beta sürüm olduğu için de bu hatalar gayet normal olarak karşılanmakta. Şimdilik bu hataları gidermek için telefonu kapatıp açmak çözüm olabiliyor. Yeni sürümlerde bu sorunların giderilmesini bekleniyor. 

Yasin OKUYAN

Bozok Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi son sınıf öğrencisi olan Yasin, teknoloji bağımlısı, edindiği bilgileri okurları ile paylaşmaktan keyif alıyor.

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir