iOS 11.0.3 Güncellemesi Geldi

Apple dün gece saatlerinde birkaç yenilik ve hatayı gidermek adına iOS 11.0.3 güncellemesini kullanıcılarına gönderdi.


iOS 11 ‘le tanışmamız 19 Eylül olmuştu. Bu tarihten sonra birkaç güncelleme daha yaparak mevcut yazılımın hem bazı hatalarını gidermiş oldu hem de birkaç yenilik getirdi. Çünkü aslına bakıldığında iOS 11 çıktığından belli çok sorunluydu ve bu sorunları gidermek adına güncellemeler gelmişti. Bu anlamda en çok sorun WhatsApp’ta meydana gelmişti. Kullanıcıları çileden çıkaran mesaj yazma barının sürekli yukarı doğru çıkması ve önceden yazılan mesajların görüntülenememesi, iOS 11.0.2 güncellemesiyle anca giderilebilmişti.

iOS 11.0.3 Güncellemesi Geldi iOS Yeni Güncellemesi İOS 11 Beta İOS 11 iOS

Apple’ın son güncellemesi 278,4 MB büyüklüğünde bir güncelleme. Bu güncelleme ile iOS kullanıcılarının canını sıkan birkaç sorun çözülmüş oldu. Bu sorunlar şu şekilde:

  • Bazı iPhone 7 ve 7 Plus modellerinde ses ve dokunma ile ilgili geri bildirimin çalışmadığı sorunlar giderildi.
  • Servise gönderilip orijinal Apple parçalarının takılmadığı bazı iPhone 6s ekranlarındaki ‘ekrana dokunduğunda cihazın tepki vermemesi’ sorunu düzeltildi.

iOS 11.0.3 güncellemesini yine Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme bölümünden yapabilirsiniz.

Yasin OKUYAN

Bozok Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi son sınıf öğrencisi olan Yasin, teknoloji bağımlısı, edindiği bilgileri okurları ile paylaşmaktan keyif alıyor.

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir