Instagram Ortak Canlı Yayın Güncellemesi

Bir süredir test aşamasında olan yenilik arkadaşlarınız ile birlikte ortak canlı yayın yapma özelliğini sonunda getirdi.


Uzun bir süredir bu konu üzerinde çalışan Instagram, test aşamasını tamamlayarak arkadaşlarınız ile birlikte canlı yayın yapabilme özelliğiyle bugün yayınlanan güncellemesiyle birlikte Instagram’a geldi. Aynı anda birden çok arkadaşınızla canlı yayın yapmanızı sağlayacak olan özellikle birlikte, Instagram canlı yayınları ile kullanım alanını oldukça arttıracak gibi görünüyor.

Bugün gelen güncellemeyi kullanmaya başlamak için ise Instagram uygulamanızı güncelledikten sonra her hangi bir canlı yayın başlatmanız yeterli olmakta.Ardından sizi izleyen kullanıcıları canlı yayına listeden davet etmek için sağ altta bulunan ikona tıklayıp arkadaşlarınız ile birlikte canlı yayına başlayabilirsiniz. Bununla birlikte yayın esnasında davet ettiğiniz kişiyi canlı yayından kaldırıp yayın esnası boyunca başka arkadaşlarınızla da canlı yayına devam edebileceksiniz.

Bir arkadaşınız ile birlikte canlı yayın yaptığınızda ”Hikayeler” listesinde takipçileriniz anlık olarak yayınınızı görebilecek. Yine her zaman olduğu gibi canlı yayınlarınızı kaydedip 24 saat boyunca hikayeler bölümünde yayınlayabilirsiniz ya da telefonunuza kaydedebilirsiniz. Bu arada eğer bir arkadaşınız size canlı yayın yaptığı esnada davet gönderirse, daveti size şu şekilde gözükecek:

Instagram Ortak Canlı Yayın Güncellemesi İnstagram

 

 

Sinan USLUER

Teknoloji yakından takip eden, okurlarına bu gelişmelerden haberden etmeyi seven yazılım üzerine işlerde görev almış Tekno1.net Yazarı

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir