Instagram Hikayeler’i Çok Yakında Facebook’ta

Sosyal medya devi Facebook, Instagram' hikayelerini Facebook Hikayeler'de paylaşma özelliği getiriyor.


Facebook Hikayeler, sosyal medyada en az ilgi çeken sosyal paylaşımların başında geliyor. Instagram, WhatsApp ve Massenger’dan sonra Facebook’a da Hikayeler özelliğinin gelmesi birçok kullanıcıyı hem bıktırmış hem de Facebook’a sert eleştirileri olmuştu. Bu gelişmelerden sonra Instagram Hikayelerini Facebook Hikayeleri’nde de paylaşabilmemizi sağlayan yeni bir özelliğini Portekiz’de test etmekteydi. Görünüşe göre testler başarılı geçmiş olacak ki aynı özelliği bu sefer de ABD’deki kullanıcılarına sundu. Bu da özelliğin kısa zaman sonra dünya genelinde yayınlanabileceği anlamına geliyor.

 Bu yazıyı okurken bu özelliğin ne kadar gereksiz dediğinizi duyabiliyorum. Fakat Instagram’da oluşturduğunuz içeriklerin Facebook’ta paylaşıldıktan sonra izlenme sayısını gördüğünüzde ağzınız açık kalabilir. TechCrunch editörünün yaptığı bir denemede, Instagram Hikayeler’de paylaştığı bir görseli Facebook Hikayeler’de paylaşmış. Paylaşım sonucu 5000 takipçili Instagram profilinde yalnızca 220 görüntülenme alırken, 2800 arkadaşı bulunan bir Facebook hesabında 820 görüntülenme almış. Bu da, Facebook kullanıcılarının Hikayeler paylaşmaktan kaçınsa da başkalarının hikayelerini kontrol ettiğini göstermekte.

Bu özellikle, Facebook Hikayeler’in Instagram Hikayeler’de paylaşmamızı sağlayacak mı sorusunu getiriyor. Bu sorunun cevabı ise hayır. Hikayeler’i yalnızca Facebook’ta değil, WhatsApp ve Messanger’da tek tuş ile paylaşabilmek kötü bir özellik olmazdı gibi. Bizce ilerleyen zamanlarda bu da olacaktır diye düşünüyoruz.

 

 

 

Yasin OKUYAN

Bozok Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi son sınıf öğrencisi olan Yasin, teknoloji bağımlısı, edindiği bilgileri okurları ile paylaşmaktan keyif alıyor.

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir