Google Yapay Zeka Alanında Tarihi Başarı Yakaladı

Google tarafından geliştirilen yapay zeka programı tarihi bir ilke imza attı. Artık öğrenebiliyor, üretebiliyor ve hatta kendini çoğaltabiliyor!


Google, kamuoyuna sunmuş olduğu AutoML yapay zeka programı, bugün tarihi bir başarı yakaladı. Google’nin geliştirilen yapay zeka programı başarıyı yakaladı. AutoML artık kendi yapay zeka programlarını geliştirebiliyor ve üretebiliyor.

Google tarafından geliştirilen AutoML yapay zeka programı, kendi yapay zeka programlarını üretebilmesi için kullanılıyordu. Ancak öğrenme yetisi sayesinde artık bağımsız olarak kendi yapay zeka programlarını oluşturabiliyor.

Google yapay zeka mühendisleri tarafından geliştirilen AutoML yapay zeka programı, insanlar tarafından geliştirilen yazılımlar ile kıyaslandığında daha stabil ve üst düzey alogaritma üretmeyi başardı.

Google Yapay Zeka Alanında Tarihi Başarı Yakaladı Google Yapay Zeka Programı Google AutoML

AutoML, görsel hafızaya dayanan görüntüleri kategorize etme testi sonucunda %82 başarı elde etti. İnsanlar tarafından karmaşık yapıda oluşturulan yazılımları kolaylıkla analiz edebilir.

Yapay zeka oluşturulurken geliştiricisinin oluşturduğu mantık çerçevesi dışına çıkamıyordu. AutoML ile oluşturulan yapay zeka mantığı ise, geliştiricisi dışında kendi kendine öğrenme yetisi bulunuyor. AutoML’nin diğer yapay zeka programlarından en büyük farkı ise, kendisine öğretilmeyen ve gösterilmeyen bir objeyi tanıyabilmesi. AutoML, görsel kütüphanesini kendi kendine arttırabilen yapay zeka programı yetisine sahip.

İnsanlar tarafından üretilen yazılımlar ile AutoML yapay zeka programı tarafından üretilen yazılımlar kıyaslanması ardından AutoML %43 daha fazla başarı elde etti. AutoML, yapay zeka programı teknoloji tarihinin en büyük başarısı olarak imzasını attı.

AutoML yapay zeka programı gelecek neslimiz için büyük önem taşıyor.

Sinan USLUER

Teknoloji yakından takip eden, okurlarına bu gelişmelerden haberden etmeyi seven yazılım üzerine işlerde görev almış Tekno1.net Yazarı

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir