Google Play Instant Apps Özelliğini Aktif Etti

Android Google Play üzerinden artık uygulamaları mobil cihazınıza indirmeden test edebilir, önizleme yapabilirsiniz.


Geçtiğimiz yıl Google tarafından tanıtımı gerçekleştirilen Google Play Instant Apps özelliğini aktif etti. Google Play Instant Apps ile uygulamalarını mobil cihazınıza indirmeden test etme imkanı sağlıyor.
Google Play Instant Apps, an itibariyle tüm uygulamalar üzerinde aktif değil. Google Play Editörleri tarafından onaylanan belirli uygulamalar üzerinde aktif edilmesi ile Instant özelliğini kullanabilirsiniz.
Android mobil kullanıcıların indirme öncesi uygulama hakkında ön inceleme izni veren Instant Apps, tüm Android uygulama geliştiricilerine açıldı.

Google Play Instant Apps Özelliğini Aktif Etti Google Play Şimdi Dene Özelliği Google Play Instant Apps Google

Genel anlamda Andorid oyunlar gibi geniş alt yapı kullanan uygulamalara nazaran Web sitelerin, hızlı erişimi sağlayan uygulamaları üzerinde kullanım dahada mümkün.

Geliştiriciler tarafından kütüphaneleri Google Play Developer sayfasında yer alıyor. Geliştiriciler tarafından oluşturulan Andorid uygulamalarını, kullanıcılara tanıtım açısından büyük bir artı oluşturuyor.

Google Play Instant Apps özelliği, Facebook Hızlı Makaleler servisinde de kullanılıyor. Facebook Instant Article özelliği, paylaşılan içeriği, Facebook sayfası üzerinde, sayfadan çıkış yapmadan belirli bir sayfa tasarımı ile kullanıcılara sunuyor. Facebook Instant Article ile, paylaşımı anlık beğenme, yorum bırakma gibi ek özellikleri Facebook ile entegreli çalışıyor. Google Play Instant Apps ile de benzer bir çalışma görmemiz mümkün.

Sinan USLUER

Teknoloji yakından takip eden, okurlarına bu gelişmelerden haberden etmeyi seven yazılım üzerine işlerde görev almış Tekno1.net Yazarı

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir