Gigabyte Aorus X9 Tanıtıldı

Gigabyte yeni taşınabilir bilgisayarı olan 17.3 inç boyutundaki dünyanın en ince Aorus X9 modelini tanıttı.


Oyuncular için geliştirilen taşınabilir bilgisayar modelleri gün geçtikte kaba ve hantal yapıdan, ince ve kullanılırlığı kolaylaştıran yapılara geçiş yapıyor.

Oyunculara sunduğu donanımlarla adını duyurmuş markalardan Aorus, Gigabyte ile birlikte dünyada bir ilke imza attı. Oyuncular için geliştirilen Gigabyte Aorus X9, 17.3 inç ekran boyutu ile dünyanın ilk ince yapıdaki oyuncu bilgisayarı ünvanı kazandı.

Gigabyte Aorus X9 Tanıtıldı Taşınabilir Bilgisayar Oyuncu Bilgisayarları Gigabyte Aorus X9

Gigabyte Aorus X9 modeli ile tasarım yönünden ince yapıya sahip olması, performans açısından olumsuz bir etki bırakmadan taşınabilir oyuncu bilgisayar sınıfındaki en güçlü bilgisayarlar arasında yerini aldı. 3 CM‘lik kalınlığı bulunan Gigabyte Aorus X9 modeli, iki adet GTX 1070 SLI ekran kartı barındırıyor.

Gigabyte, Aorus X9 modelinde 4 fanlı soğutma sistemi kullandı. 17.3 inç ekran boyutlu taşınabilir bilgisayar sınıflarında ilke imza atan Gigabyte, 8 adet ısı borusu ile işlemcinin, ekran kartının oluşturduğu sıcak havayı oyuncuyu rahatsız etmeyecek şekilde dışarı gönderebiliyor.

Gigabyte Aorus X9 Tanıtıldı Taşınabilir Bilgisayar Oyuncu Bilgisayarları Gigabyte Aorus X9

Gigabyte Aorus X9 tasarımın ön panelinde LED ışıklı Aorus logosu, arka panelinde ise yine LED ışıklı batarya seviyesi, ses seviyesi ve bilgisayarın anlık olarak sıcaklık değerlerine yer vermiş.

Gigabyte Aorus X9 modelinde Intel’in i7-7820HK işlemcisi kullanırken diğer oyuncu bilgisayar ile kıyaslandığında çift ekran desteği bulunan, bu özellikler ile eşsiz bir oyun deneyimi sunuyor. Gigabyte Aorus X9 satışında oyunculara iki seçenek sunuyor. İlki 64 GB’ye kadar arttırılabilir Ram, 1 TB boyutunda HDD depolama alanı ve 1 TB SSD depolama alanı seçenekleri.

Gigabyte Aorus X9 satış fiyatı olarak 1749 Dolar ile 3800 Dolar etiket fiyatı aralığındadır.

Sinan USLUER

Teknoloji yakından takip eden, okurlarına bu gelişmelerden haberden etmeyi seven yazılım üzerine işlerde görev almış Tekno1.net Yazarı

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir