Gebze’de Elektrikli Honda Üretilecek

Honda Türkiye Başkanı yeni elektrikli araç tanıtımı fuarında Kocaeli'nde elektrikli araç üretilebileceğinin sinyallerini verdi.


Honda’nın üretilen araçlarının üçte ikisinin 2030 yılına kadar elektrikli olmasını amaçlayan otomotiv Japon firması, fuarda sergilediği CR-V modeli önümüzdeki yıl yollarda olacak. Frankfurt’taki fuarda Civic Sedan dizel modelini de tanıtan Honda’nın Türkiye başkanı Takuya  Tsumura markanın elektrik araç vizyonunda önemli açıklamalar yaptı. Yeni üretilecek elektrikli araçların Türkiye’de üretilebileceğini , Türkiye’nin bu anlamda gerekli bilgi birikimi ve potansiyele sahip olduğunu belirtti.

Gebze'de Elektrikli Honda Üretilecek Honda Elektrikli Araç Civic

Honda Şekerpınar Fabrikası’nın  ikinci vardiya için yönünde 400 ek istihdamın tamamlanmasına yönelik çalışmaların olduğunu ve ikinci vardiyaya aralık ayında geçeceklerinin bilgisini verdi. Ayrıca günlük üretimlerinin 160 adetten 174 adete çıkacağını da belirtti.

Yasin OKUYAN

Bozok Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi son sınıf öğrencisi olan Yasin, teknoloji bağımlısı, edindiği bilgileri okurları ile paylaşmaktan keyif alıyor.

Yorumlar 1

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir