Fi Dizisi Güney Kore’de Yayınlanmaya Başlanacak

Türkiye'de internet dizisi olarak çekilen ve ülkemizde internet kullanıcılarının %16'sının izlediği ''Fi'' dizisini Güney Kore televizyonları satın aldı.


Ünlü yazarımız Akilah Azra Kohen’in başarılı kitap serisi Fi-Çi-Pi kitaplarından uyarlanmış ve Türkiye’de en çok izlenen internet dizisi ünvanını elinde bulunduran Puhu Tv’nin başarılı yapımı olan ”Fi” dizisi unvanlarına bir yenisi daha eklemek üzere. Severek izlenen dizi Güney Kore’de yayın yapan bir kanal tarafından satın alındı. Bununla birlikte Güney Kore’de yayın yapan ilk Türk dizisi unvanını taşıyacak.

Fi Dizisi Güney Kore'de Yayınlanmaya Başlanacak Pi İnternet Dizisi Fi

Az önce de bahsettiğimiz gibi Türkiye’nin internet kullanıcılarının %16’sı yani  48 milyon internet kullanıcısının 8 milyonunun izlediği dizinin, televizyon izleyici sayısıyla karşılaştırıldığında cidden iyi bir başarı olduğu söylenebilir.

Ayrıca dizinin Puhu Tv’nin yanı sıra artık ülkemizde televizyon kanalında da yayınlanmaya başlanacağı gelen haberler arasında. Bunun yanında 2. sezona ”Pi” adıyla devam edeceği de bir diğer gelen haberler arasında.

Yasin OKUYAN

Bozok Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi son sınıf öğrencisi olan Yasin, teknoloji bağımlısı, edindiği bilgileri okurları ile paylaşmaktan keyif alıyor.

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir