Facebook, TBH Uygulamasını Satın Aldı

Facebook, 5 milyondan fazla aktif kullanıcısı olan TBH uygulamasını satın aldı.


Facebook, Instagram uygulaması sonrası Snapchat uygulaması ile ilgilenmişti. Ancak maalesef Snapchat yapımcıları Facebook tarafına uygulamayı satmayı uygun görmedi. Facebook bunun ardından Instagram ve Facebook üzerine Snapchat’e ait özelliklerden bir kaçını kendi bünyesine eklemişti. Genç kitleyi bünyesinde tutmak için çalışmalarda bulunan Facebook tarafından bir adım daha atıldı.

5 milyonu aşkın aktif genç kitlesi bulunan tbh adlı uygulamayı Facebook artık kendi bünyesine ekledi.

iOS işletim sistemli mobil cihazlarda yayınlanan ve kaç hafta içerisinde 5 milyon aktif kullanıcıya ulaşan tbh adlı uygulama, Facebook’un genç kitleyi kendi bünyesi üzerinde tutma amacını gerçekleştirmek için bir adım oldu. Uygulamanın gelecek vaadi Facebook’un gözünden kaçmadı.

TBH uygulaması için Facebook, kendi bünyesine katmak için 100 Milyon Dolar’ın altında bir miktar ödediğini dedikoduları yayınlansa da bu miktar resmiyet kazanmadı.

Facebook, TBH Uygulamasını Satın Aldı TBH Uygulaması Nedir ? TBH Uygulaması Facebook

TBH uygulama kurucuları Bier, Erik Hazzard, Kyle Zaragoza ve Nicolas Ducdodon artık Facebook merkez bürosuna taşınırken, Facebook yeni bünyesine kattığı TBH hakkında Ar-Ge çalışmalarını sürdürüyor. Facebook ekibi tarafından yürütülen Ar-Ge çalışmaları sonucunda Instagram neredeyse 10 kat daha fazla kullanıcıya ulaşmıştı. WhatsApp, Facebook tarafından sahiplenmesi ardından 450 Milyon kullanıcıdan 1 Milyar aktif kullanıcıya çıkartmıştı. Aynı şekilde TBH uygulamasını satın alım sonrası çalışamların yürütülmesi uygulama hedef kitlesinin daha geniş tutulacağı, şuan aktif olan 5 milyon kullanıcının daha da fazla artış ivmesi göstereceği sinyallerini veriyor.

TBH Nedir ?

TBH, arkadaşlarınızın uygulama aracılığıyla anonim olarak olumlu yorumların yapıldığı iOS platforma ait uygulamadır. Kullanıcıların uygulamaya dahil olması ile birlikte istenilirse rehberinde bulunan kişileri de uygulamaya dahil ederek yeni çoktan seçmeli sorular yöneltiliyor. 

Sadece soru yanıtlama platformu değil, sorular oluşturarak karşınızdaki kişiye oluşturduğunuz bu soruları iletebiliyorsunuz.

Sinan USLUER

Teknoloji yakından takip eden, okurlarına bu gelişmelerden haberden etmeyi seven yazılım üzerine işlerde görev almış Tekno1.net Yazarı

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir