Dünyanın Güneş Enerjisiyle Çalışan İlk Akıllı Saati

Yalnızca Güneş enerjisiyle değil, aynı zamanda iç mekan aydınlatmaları altında da şarj olabilen 'LunaR' akıllı saatin yaptığı birçok şeyi yapabilmekte.


Akıllı saat anlamında birkaç yıl önce fenomen haline gelen ve patlak veren akıllı saat üreticisi, yeni ve gelişmiş özellikleri az da olsa yavaşlamış durumda. Bu saatte alarm saatleri, telefon bildirimleri, faaliyet takibi gibi birçok özelliğine şahit olmuştuk. Bunlara şimdi de Güneş enerjisiyle çalışan saat özelliğini ekledi.

LunaR’ın ürettiği saat Güneş enerjili akıllı saat, dünyanın ilk Güneş enerjili saati olacak.

LunaR, ilk olması yanında ürettiği akıllı saatlerinde alışılmış hale gelen bir dizi ilgi çekici özelliği de sahip. Bu saatle uyku düzeninizi takip edebilir, alarm kurabilir, hareket halinde olduğunuzda bile bu anları kaydedebilir, telefondaki mesajalarınızı ve sosyal medya bildirimlerinize erişebilirsiniz.

Güneş enerjili olması LunaR’ın sadece gün içinde mi şarj olacak düşüncesini getirmesin. Bu saatle insan yapımı ve iç dış andınlatma ışığında da kendisini şarj edebilmekte. Bu yüzden de saatiniz her daim çalışabilir durumda olacak.

Şu anda ön siparişe açık durumda ve bu saate ön satış fiyatlarıyla sahip olmak mümkün. Aralık ayında ön siparişleri göndermeyle piyasaya girecek olan saate şimdiden ilgi oldukça fazla.

Yasin OKUYAN

Bozok Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi son sınıf öğrencisi olan Yasin, teknoloji bağımlısı, edindiği bilgileri okurları ile paylaşmaktan keyif alıyor.

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir