Bill Gates Dünyayı Salgın Konusunda Uyardı

Microsoft'un kurucusu Gates, tüm dünyayı saracak tehlike hakkında uyardı.


Microsoft’un kurucu isimi olan Gates, teröristlerin yeni üretiminde bulunduğu mikrop ile yılda otuz milyondan fazla insanı öldürebileceğini, saldırının 10 ila 15 yıl içerisinde gerçekleşebileceği uyarısını yaptı.

Bill Gates ve eşi ile birlikte kurduğu Bill & Melinda Gates Vakfı, geçtiğimiz günlerde Goalkeepers isimli sağlık raporuna göre, 1918 yılında gerçekleşen grip hastalığının 500 milyonu aşkın kişiye bulaştığını, tahmini olarak 50-100 milyon aralığında insanın bu hastalık sebebiyle vefat ettiğini belirterek Biyoterörizm tehlikesi hakkında açıklamaya yer verildi.

Biyoterörizm, nükleer savaş kadar, küresel ısınma kadar tehlikeli olduğunu belirten Goalkeepers sağlık raporuna göre, teröristlerin üretiminde bulunduğu virüs ile bir yıl içerisinde 30 milyon insanın ölümüne sebep olacağını uyarısı ile bir sonraki salgın hastalık genetik mühendislik kullanımı ile bilgisayar ortamında üretimi yapılmış bir virüs ölümlerin arkasındaki gizli sebep olacağını belirtildi.

Goalkeepers sağlık raporuna göre teröristlerin oluşturduğu tehlikeli virüs ile çiçek hastalığı farklı bir versiyonu veya solunum yoluyla bile farklı insanlara bulaşabilen bir nevi grip türü olabileceği ifadeleri bir sonraki nesil için korkutucu durumu açıklıyor.

Deniz AKAR

Merhabalar, ben Deniz Akar. Bülent Ecevit Üniversitesi Eğitim Bilimleri Bölümü mezunuyum. Tekno1.net üzerinde Teknolojiye dair güncel haberleri, kendi yorumum ile siz okurlarımıza iletiyorum.

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir