Apple’dan Telefon Bataryasının Bittiğini Gösteren Güncelleme Geldi

Apple'ın bu yıl kullanıcılar tarafından anlaşılmayan eklentisi ile cihazınızın bataryasının ne zaman değiştirilmesi gerektiğini öğrenebileceksiniz.


Geçen yıl İOS 10 güncellemesinden sonra iPhone 6s ve 6s Plus’larda batarya problemi ortaya çıkmıştı. Güncellemeden sonra cihazlarda şarj %35 olduğunda otomatikman kapanıyordu. Apple bu sorunu düzeltmek adına ücretsiz batarya yenileme kampanyası başlattı ve cihazların durumunu düzeltti.

Apple'dan Telefon Bataryasının Bittiğini Gösteren Güncelleme Geldi iPhone İOS 10 Batarya

Ortaya çıkan problemlerden sonra kullanıcıların aklında ”Acaba telefonumun pilini ne zaman değiştirmem gerekiyor?” gibi sorular oluşmuştu. Apple buna karşılık bu yılın Nisan ayında cihazlara eklediği özelliği açıkladı. Ayarlar > Batarya başlığında görebileceğiniz uyarı sayesinde cihazınızın pilinin ne kadar ömrü kaldığını ya da değişime ihtiyaç var mı yok mu  diye uyarı gösterecek.

Sessiz sedasız bir güncelleme şeklinde olacak  bu geliştirme sonucu, cihazınızı ne zaman servise götürebileceğinizi göstereceğinden sürpriz yaşamanızı da engelleyici nitelikte olacak.

Yasin OKUYAN

Bozok Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi son sınıf öğrencisi olan Yasin, teknoloji bağımlısı, edindiği bilgileri okurları ile paylaşmaktan keyif alıyor.

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir