Apple 2018’e Kadar Talebi Karşılayamacak

iPhone X söylendiği gibi Kasım ayında piyasaya çıkacak ancak 2018'in ilk çeyreğine kadar talep tam olarak karşılanamayacak.


Apple’ın iPhone X‘u çıkarmasından çok piyasaya dağıtımını nasıl yapacağı olay oldu. İmalat sürecinin yakınlarında olan insanlar, telefonun üretim konusunda büyük sıkıntılar yaşadığını belirtiyorlar. Şu sıralar 3D algılama modülleri konusunda büyük sıkıntı yaşayan firma, tüm dünyaya yetecek kadar iPhone X üretemedi.

3D algılama modülünün yeteri kadar üretilememesi telefonun üretimini de yavaşlatırken, şirketin telefonlara gelen beklentiyi karşılayabilmesinin daha çok zaman gerektirdiği ortaya çıktı.

iPhone X‘un kasım ayında piyasaya sürülmesi beleniyor ancak üretimde bekletileri karşılayamaması sonucu cihazı bekleyen büyük bir kitlenin hepsi telefona ulaşamayacak. Telefonu satın almak isteyen herkesin cihaza ulaşabilmesi ise 2018’de Ocak-Mart ayları arasında bir zaman olacak.

Fiyatının oldukça yüksek olmasına rağmen talebin oldukça fazla olması beklenen telefonun ön siparişi ise 27 Ekim’de olacak.

 

 

Yasin OKUYAN

Bozok Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi son sınıf öğrencisi olan Yasin, teknoloji bağımlısı, edindiği bilgileri okurları ile paylaşmaktan keyif alıyor.

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir