20 Ülke ASELSAN’ın Yaptığı Telsizleri Kullanıyor

Dünyada telsiz yapan ve geliştiren lider firmaların başında gelen ASELSAN'ın askeri telsizleri 20 ülkenin ordularının haberleşmesine katkı veriyor.


Aradan geçen zaman içerisinde dünyada telsiz geliştiren lider firmalar kategorisinde üst sıralarda yer alan ASELSAN, askeri telsizlerini 20 ülkeye ihraç etme başarısı yakaladı. Bu ülkelerdeki ASELSAN müşterileri, yüksek memnuniyet ile ürünleri kullanmaya devam etmekteler.

ASELSAN son olarak Ukrayna Silahlı Kuvvetleri’nin ihtiyacını karşılamak amacıyla devlet ASELSAN yazılım tabanlı askeri telsizleri için Ukrayna ile 43,6 milyon dolarlık bir sözleşme imzaladı. ASELSAN, söz konusu telsizleri gelecek yıl Ukrayna Silahlı Kuvvetleri’nin kullanımına sunacak.

ASELSAN, söz konusu telsizleri gelecek yıl Ukrayna Silahlı Kuvvetleri’nin kullanımına sunacak.

Kıbrıs Barış Harekatı’nda yaşanan haberleşme sorunlarından sonra 1975’te milli ve özgün ürünler geliştirmek üzere kurulan ASELSAN, bu zorlu yola öncelikle haberleşme alanındaki telsizleriyle çıkmıştı.

Geçen süre içerisinde telsiz tasarım ve üretim tecrübesini arttırmayı başaran şirket, askeri platformlarda tüm kullanım ihtiyaçlarına cevap verebilen, milli ve özgün telsiz sistemlerinden oluşan ASELSAN askeri telsiz ailesini geliştirdi.

ASELSAN, Türkiye’nin en büyük savunma elektroniği kuruluşu olarak geliştirdiği bu ürünler sayesinde başta Türk Silahlı Kuvvetleri olmak üzere yurt içinde ve yurt dışında ihtiyaç duyan makamlara haberleşme alanında ihtiyaçlarını karşılıyor.

Yasin OKUYAN

Bozok Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi son sınıf öğrencisi olan Yasin, teknoloji bağımlısı, edindiği bilgileri okurları ile paylaşmaktan keyif alıyor.

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir